top of page

Co tvořím?

Věnuji se tkalcovskému řemeslu a to přímo ručnímu tkaní na tkalcovském stavu.

Nabízím lidem jak vlastní tvorbu, tak i zakázkové tkaní, u kterého se snažím zhmotnit jejich představy. 

Co mi tkaní přináší ?

Mé tvoření naplňuje mou zvědavost co ve finále vznikne za krásný kus látky.Jaký bude konečný výsledek.člověk má určitou představu jak výsledná tkanina může vypadat,ale hotový výrobek pak může o to více překvapit,takže je to vlastně vždy takové velké překvapení a tam je velký pohon  ta zvědavost a kreativita kombinace nepřeberného množství vzorů a barev.A je jedno jestli je to pro někoho tvorba na přání nebo čistě jen mé zhmotnění myšlenek a představivosti.Je to pro mě svým způsobem relaxace,ale jsou i chvíle kdy to nejde tak jak by si člověk představoval,ale myslím si,že to tak máme asi sem tam každý u jakéhokoliv tvoření :-) 

Jak látka vzniká ?

Šátek nebo jakákoliv jiná tkanina,kterou je možno udělat vzniká dlouhým procesem příprav,kdy se musí nasnovat nitka po nitce na snovací rám osnova.Ta se poté přesune na tkalcovský stav,kde se navine na osnovní válec,pak opět jednotlivé nitky protáhneme celým stavem - nitěnkama v listech a paprskem na bidlenu.Až jsou tyto přípravy u konce - ty jsou na této práci časově nejnáročnější,začne fáze samotného tkaní a to už je taková jak říkám třešnička na dortu.To už je ta odpočinková fáze.Nabízím také možnost ručního barvení materiálu a tam je ta příprava ještě delší.

Materiál se kterým pracuji je převážně 100% bavlna,ale je mnoho dalších čistých - 100% vláken bez přidaného jiného vlákna jako je hedvábí,vlna,len,tencel... Pak máme různé směsi jako cottolin-bavlna/len,různé směsi vln např merinolux-tencel/merino další a další...

Na čem látku tvořím ? 

Momentálně pracuji na 24 listém stavu s dobby systémem. Mé první kousky vznikaly na 8 listém stavu se systémem Countermarch. Pracovnu mám přímo doma, takže pracuji doma.

Za jak dlouho je šátek utkaný ?

To je dost individuální. Záleží na rozsahu a složitosti projektu a také na tom jak spolupracují děti zda mě nechají nebo nenechají pracovat :) Ale obecně se snažím mít hotovo během 1 měsíce....jak se říká "člověk míní děti mění" :)

Kontaktní formulář

Pokud máte jakékoliv dotazy, tak mne neváhejte kontaktovat, ráda vám odpovím :)

  • White Facebook Icon

Děkuji za zájem o mé služby. Co nejdříve se vám ovzu. Děkuji a těším se, Veronika ♥

bottom of page