top of page

Kdo jsem...

Jsem úplně obyčejný člověk. Máma 4 dětí milující svou rodinu. Miluji zvířata, která jsou součástí mého života už od dětství a nemohou chybět ani teď. Jako dítě jsem ráda malovala a vybarvovala omalovánky a tkaní je taková "obdoba" hraní si a míchání barviček a velké těšení jaký bude konečný výsledek.

Ke tkaní mne přivedla jedna má kamarádka. Z počátku jsem si říkala, přece jí nebudu fušovat do řemesla, ale nakopla mě tak, že během krátké doby co jsme se na toto téma bavily se objevil jako znamení víkendový kurz - Základy tkaní na tkalcovském stavu, který jsem absolvovala v Říjnu 2014. Po absolvování kurzu uplynulo cca půl roku a já si konečně dovezla svůj tkalcovský stav, na kterém jsem se učila a ikdyž jsem jej nedávno vyměnila za jiný, tak se učím a budu učit stále, protože je pořád a pořád co objevovat :-)

Proč Fénix?

Jelikož jsem byla ve fázi, kdy jsem nevěděla co a jak dále.... až děti odrostou, protože přišly prakticky hned po škole, tak v té době jsem byla seznámena a okouzlena tímto řemeslem a po absolvování kurzu a samotného pomalého rozjezdu vlastní tvorby jsem si připadla přesně jako ten bájný pták Fénix - znovuzrozená :-)

Veronika Ficová

bottom of page